O firmie

 

Ekologiczne gospodarstwo "EkoMarchaty" znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie rawskim we wsi Marchaty. 

Gospodarstwo od 2009r. posiada certyfikat ekologiczny wydany przez jednostkę certyfikującą TUV Rheiland

 

Na powierzchni 19ha uprawiane są jabłonie, czereśnie oraz śliwy.

Wśród odmian jabłoni znajdują się takie odmiany jak Gaia, Gold Millenium, Złota Reneta, Topaz, Sampion, Idaredest, Gala Must oraz Chopin.

Wśród odmian czereśni posiadamy takie odmiany jak: Summit, Hudson, Kordia, Sylwia oraz Wanda.

Odmiany śliwy jakie znajdują się w gospodarstwie to Prezydent oraz Empres.


Od 2008r. nieustannie szukamy nowych rozwiązań oraz środków dostępnych do upraw ekologicznych aby zoptymalizować uprawę oraz plonowanie owoców. Najważniejszą rzeczą w uprawach ekologicznych jest kondycja oraz potencjał biologiczny. Dlatego też staramy się dostarczać duże ilości materii organicznej. Jeśli chodzi o asekuracyjne i prewencyjne działanie przeciw chorobom oraz szkodnikom to naszą dewizą jest ochrona poprzez odżywianie roślin. Im lepiej odżywiona gleba oraz roślina tym mniejsza występuje presja ze strony chorób oraz szkodników dla poszczególnych odmian. Są odmiany, które przystosowane są do sadownictwa ekologicznego, które posiadają większą zdolność do produkcji bioaktywnych, które służą w ochronie roślin przed patogenami. Te same substancje wykorzystywane są również przez organizm człowieka – prozdrowotność.

"EkoMarchaty" to ekologiczne gospodarstwo, w którym naszymi pracami zarządza domena "Zdrowy owoc ze zdrowej gleby".  Przyglądamy się wzrostu roślin, pielęgnacji, badaniom roślin i owoców oraz ich zdrowotnym właściwościom. Jesteśmy partnerem, dla wszystkich, którzy chcą sobie radzić samodzielnie w tej niezwykle bogatej skarbnicy roślin. W naszym gospodarstwie nie ma chemii ani szkodliwych konserwantów. Jest za to dużo zdrowia, także dla wszystkich, którzy w miejscu swojego czynu chcą osiągnąć korzystne efekty pracy. Jesteśmy gospodarzami i setnikiem rolnictwa ekologicznego. W naszym gospodarstwie znajdziecie przede wszystkim jabłonie, których smak przysporzy Wam dużo uśmiechu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl